بازی های ویدیویی پیچیده، چالش برانگیز و جاه طلبانه از دهه 70 قرن بیستم آغاز شدند و به مرور زمان پیشرفت کرده و بهتر شدند. در این مطلب قصد داریم 15 فایده بازی های کامپیوتری را برای شما بیان کنیم.

 1. بازی های ویدیویی جراحان بهتری را پرورش می‌دهند

شما فکر می‌کنید جراح شما باید  آخرین مقاله های پزشکی را مطالعه کند اما شاید بهتر باشد تجدید نظر کنید. نتیجه یک تحقیق بر روی بخش لاپروسکوپی(برش کوچک) نشان می‌دهد آنهایی که بیشتر از سه ساعت در هفته بازی ویدیویی انجام می‌دهند 32% کمتر از آن‌هایی که بازی نمی‌کنند دچار خطای کمتری در مراحل تمرین می‌شدند.

 1. بازی های ویدیویی می‌توانند بر نارساخوانی مردم غلبه کنند

برخی تحقیقات، دشواری در توجه را یکی از مولفه‌های اصلی اختلال دیسلکسیا (نارساخوانی) می‌دانند. یک مطالعه نشان داده است که افراد دیسلکسیک (نارساخوان) توانایی درک مطلب خود را در انجام بازی‌هایی که صحنه‌های اکشن زیادی دارند، بهبود داده‌اند. دلیل آن این است که محققان معتقدند محیط بازی‌ها بطور مستمر و لحظه‌ای تغییر می‌کند که نیاز به توجه و دقت زیادی دارد.

 1. بازی های ویدیویی می‌توانند دید شما را بهبود ببخشند

“زیاد نزدیک تلویزیون نشین” جمله رایج والدین است که بدون علم خاصی فقط به عنوان پشتیبانی از فرزند گفته می‌شود. در عوض دانشمندان در حال کشف بازی های معتدلی هستند که بتوانند دید شما را ببخشند نه اینکه به آن آسیب بزنند.

در یک مطالعه، مشخص شد که 10 هفته بازی منجر به توانایی تشخیص تفاوت بین سایه های خاکستری شده است. شرکت کنندگان دیگر سعی داشتند با چشم تنبل خود بازی هایی را انجام دهند که برایشان مبهم بود. گاهی اوقات بهبود چشمگیری در چشم آسیب دیده بازیکنان دیده می‌شود.

 1. بازی های ویدیویی می‌توانند کمک کنند رهبر بهتری شوید

از آنجا که ژانرهای مختلف بازی ویژگی هایی مثل رهبری را تقویت می‌کنند و شما را به ایجاد اجتماعات، تامین امنیت آنها و … تشویق می‌کنند؛ محققان خاطرنشان کرده‌اند که بازیکنان می‌توانند انگیزه همبستگی را در اهداف شغلی خود در دنیای واقعی تامین کنند.

همچنین پیشرفت در یک بازی می‌تواند کاری کند وقتی یک بحران اداری به سراغتان می‌آید سریع تر روی پای خودتان بایستید.

 1. بازی های ویدیویی می‌توانند علاقه شما را به تاریخ تحریک کنند

بسیاری از بازی ها برای هدایت داستان های خود از وقایع تاریخی واقعی استفاده می‌کنند. به گفته محققان ، این شخصیت ها و مکان ها می توانند علاقه کودک را به کشف اطلاعات بیشتر در مورد فرهنگ غوطه ور در آنها برانگیزند.

والدینی که کتاب، نقشه و منابع دیگر مرتبط با بازی را به دست آورده‌اند گزارش داده‌اند که فرزندانشان بیشتر به یادگیری مشغول هستند و این ‌می‌تواند به یک قدردانی از تاریخ منجر شود.

 1. بازی های ویدیویی می‌توانند کودکان را فعال تر کنند

برخی از بازی ها سطح تعامل کل بدن را ترویج می‌کنند، حتی آنهایی که به یک کنترل دستی نیاز دارند، می‌توانند منجر به فعالیت بدنی شوند. بازی های ورزشی که شامل بسکتبال، تنیس و یا حتی اسکیت بورد است، باعث می‌شود مهارت های گفته شده را در خارج از خانه تمرین کنند.

 1. بازی های ویدیویی ممکن است روند پیری را کند کنند

به اصطلاح “بازی های مغزی” که شامل حل مسئله، حافظه و مولفه های پازل می‌شود، مزیت مثبتی برای بازیکنان قدیمی تر است. در یک مطالعه مشخص شد، فقط 10 ساعت بازی منجر به افزایش عملکرد شناختی در شرکت کنندگان 50 ساله و بالاتر می‌شود؛ پیشرفتی که برای چندین سال به طول انجامید.

 1. بازی های ویدیویی ممکن است درد را تسکین دهند

بسیار رایج است که برای کنترل درد به چیزهای دیگری فکر کرده یا روی مکانیسم های دیگر بدن تمرکز کنیم، اما این تنها دلیل این نیست که بازی ها یک نسخه خوب پس از آسیب است. در واقع بازی می‌تواند یک پاسخ ضد درد در سیستم های قشر بالاتر ما ایجاد کند. هر چه فراگیرتر بهتر، به همین دلیل سیستم‌های وافعیت مجازی آینده ممکن است یک روز مانند مایع عفونی کننده در بیمارستان رواج پیدا کنند.

 1. بازی های ویدیویی می‌توانند به شما در ایجاد روابط اجتماعی جدید کمک کنند

گیمرها گاهی اوقات بسیار سختگیر هستند اما این یک تصور عمومی است و واقعیت برعکس آن است. ظهور تجارب چند نفره به صورت آنلاین، شکل جدیدی از معاشرت را فراهم کرده است که در آن بازیکنان برای حل مشکلات با یکدیگر کار می‌کنند. اما بررسی ها نشان داده است که بازی ها می‌توانند زمینه ساز جمع آوری دوستان به صورت حضوری باشند: تقریبا 70درصد از کل بازیکنان، حداقل گاهی اوقات با دوستانشان بازی می‌کنند.

 1. بازی های ویدیویی می‌توانند به ایجاد تعادل در افراد مبتلا به بیماری ام اس کمک کنند

از آنجا که این یک اختلال است که بر اعصاب تاثیرات متعددی می‌گذارد، بیماران مبتلا به ام اس معمولا در تعادل خود مشکل دارند و هیچ دارویی به طور قطع به این بیماران کمک نمی‌کند. یک مطالعه نشان می‌دهد که بیماران مبتلا به ام اس که بازی می‌کردند، در هنگام ایستادن بر روی تخته تعادل، نیازی یه تعامل جسمی نداشتند و بهبود پیدا کرده‌اند.

 1. بازی های ویدیویی می‌توانند به شما کمک کنند مهارت های تصمیم گیری خود را بهبود ببخشید

همه ما کسی را می‌شناسیم که CPU سریع تری نسبت به دیگران دارد که قادر به بازیابی اطلاعات یا واکنش در کسری از ثانیه است؛ ممکن است این توانایی برای برخی افراد از طریق بازی تقویت شود. چرا که در بازی به طور مداوم اطلاعات جدید نمایش داده می‌شود و بازیکنان مجبور به سازگاری با سرعت می‌شوند.

در یک مطالعه ثابت شد بازیکنانی که باز های سریع گام انجام داده‌اند، در واکنش به سوالاتی درباره تصویری که اخیرا دیده‌اند 25درصد سریع تر عمل کردند.

 1. بازی های ویدیویی می‌توانند شما را کنترل کنند

بازی کردن می‌تواند راه بسیار مناسبی برای کنترل افراط در پرخوری، سیگار کشیدن یا … باشد. یک مطالعه دانشگاهی نشان می‌دهد افراد پس از یک بازی پازل 24درصد کمتر سراغ این چیزها رفته‌اند.

 1. بازی ویدیویی می‌توانند استرس را کاهش دهند

در حالیکه تصور می‌شود بعضی از بازی ها استرس را تحریک می‌کنند، بخصوص اگر شخصیت شما برای دومین بار شکست بخورد، برعکس آن می‌تواند درست باشد. یک مطالعه بزرگ که بازیکنان را بیش از شش ماه زیر نظر داشته و ضربان قلب آن ها را اندازه‌گیری کرده است، نشان می‌دهد عناوین خاصی آدرنالین را بیش از 50درصد کاهش می‌دهد.

 1. گیمرها شاید کمتر شبیه قلدرها هستند

اگرچه این موضوع بحث برانگیز است، برخی از محققان ادعا کرده‌اند که بازی های اکشن ممکن است انگیزه قلدری را کاهش دهد. در یک مطالعه که بازیکنان در آن نقش قهرمان و بدخواه را برعهده داشتند، نشان داد افرادی که رفتارهای شخصیت منفی را کنترل می‌کنند، نسبت به اقدامات خود احساس پشیمانی کرده‌اند.

 1. بازی های ویدیویی می‌توانند به اوتیسم کمک کنند

آن دسته از گیمرها که از سیستم هایی استفاده می‌کنند که کل بدن را برای کنترل حرکت روی صفحه نمایش خود در  اختیار دارند، نشان داده است که بیشتر در جشن پیروزی با همسالان خود فعالیت دارند درحالیکه این خلاف طبیعت افراد مبتلا به اوتیسم است که نمی‌توانند با افراد ارتباط برقرار کنند.

ترجمه شده از: www.mentalfloss.com

مطالب دیگر ما را از دست ندهید.https://star-app.ir