گاهی اوقات انقدر سرمان در گوشی‌هایمان است که از زمین و زمان بی‌خبریم. حتی اگر اتفاقی کنار گوشمان بیفتد، انگار نه انگار که ما آنجا حضور داریم. اکثرا در حال بررسی گشت و گذار در شبکه های اجتماعی هستیم یا در حال بازی کردن. اما سوال اصلی اینجاست که آیا چیزی از این شبکه‌های اجتماعی یا بازی‌هایی در گوشی‌هایمان نصب کرده‌ایم، یاد می‌گیریم؟ یا چیزی به دانشمان اضافه می‌شود؟ شاید بله شاید هم خیر. در اینجا قصد داریم نوع بازی‌های Trivia (تریویا) مانند اپلیکیشن استار را معرفی کنیم که بتواند چیزی به اندوخته هایمان اضافه کند.

بازی های Trivia

به بازی‌هایی که از طریق پرسش و پاسخ، ذهن را به چالش می‌کشند، بازی های Trivia می‌گویند. در این نوع بازی‌ها، سوالاتی چهار گزینه‌ای مطرح می‌شود تا فرد خودش را از طریق پاسخ دادن به این سوالات بسنجد و اطلاعات خود را افزایش دهد. دیگر زمان آن نیست که برای گذراندن اوقات فراغت به سراغ شبکه های اجتماعی یا بازی های بیهوده بروید، زمان آن است که اطلاعاتمان را بسنجید و مطالب بیشتری بیاموزید.

استار، یک بازی تریویا ایرانی

استار یک بازی است که اطلاعات شما را در زمین و کهکشان به چالش می‌کشد. در هر قاره شما به تعدادی سوال پاسخ می‌دهید و از این طریق موفق به کسب تعداد مشخصی سکه و الماس می‌شوید، که برای طی مراحل بعد و گذر از قاره ها لازمتان می‌شود. در استار بیش از 200 موضوع وجود دارد که می‌توانید اطلاعاتتان را در هریک از این موضوعات بیازمایید.

هیجان بازی‌های پرسش و پاسخ

در بازی های پرسش و پاسخ یا تریویا، انواع مختلفی وجود دارد. گاهی با یک رُبات مسابقه می‌دهید، گاهی با افراد دیگر یا دوستانتان و گاهی نیز؛ فقط اطلاعات خودتان را به چالش می‌کشید و از این طریق می‌توانید سطح اطلاعات خود را بالا برده و به دیگران نیز انتقال دهید.

گاهی می‌شود حتی از اوقات فراغت نیز برای یادگیری استفاده کرد.