بعد از یک روز کاری سخت، یا بعد از انجام پروژه های دانشگاه و یا خیلی کارهای دیگر، نوبت گوشی دست گرفتن و زیر و رو کردن فضای مجازی و صد البته بازی کردن است. انواع و اقسام بازی ها، برای سلیقه هرکسی موجود است، اما به نظر من بازی های پرسش و پاسخ با سلیقه تمام افراد جامعه همخوانی دارد. در پست دیگری، راجع به بازی‌های پرسش و پاسخ (تریویا) و انواع آن باهم صحبت کردیم و بازی استار را به طور مختصر برای شما شرح دادیم، حال می‌خواهیم به این بپردازیم که اصلا چطور می‌توانیم در استار بازی کنیم؟

چطور در استار بازی کنیم؟

در ابتدا باید از طریق لینک دانلود مستقیم اپلیکیشن استار یا مراجعه به گوگل‌پلی یا سیب‌اپ، اپلیکیشن استار را دانلود کنید، سپس شماره موبایل خود را وارد کرده و منتظر دریافت کد معرفی شوید، بعد از وارد کردن کد معرفی، شما در اپلیکیشن استار عضو شده‌اید و می‌توانید شروع به بازی کنید.

استار در ابتدا به شما 500 سکه نقره هدیه می‌دهد، تا بتوانید در زمین شروع به بازی کنید. برای شروع بازی، باید وارد صفحه اصلی بازی شده و سفر به زمین را انتخاب کنید. برای سفر در کهکشان، اول باید طعم سفر در زمین را بچشید و بعد از رسیدن به اولین قاره، فضاپیما منتظر سوار شدن شما و سفر به کهکشان خواهد بود.

زمین گردی از آسیا شروع می‌شود و در کل 5 قاره در زمین هست که باید کشفشان کنید، که شامل: آسیا، اقیانوسیه، اروپا، آفریقا و آمریکا است. بین هر قاره نیز 6 کاروانسرا وجود دارد تا بتوانید نفسی چاق کنید و به راهتان ادامه دهید. برای اینکه بتوانید مرحله‌ها را راحت انتخاب کنید، صفحه را با انگشتانتان زوم کرده و زمین را به حالت بزرگ‌نمایی درآورید. برای شروع مسابقه، کاروانسرای اول آسیا را انتخاب کنید.

شما برای ورود، به تعدادی سکه نقره نیاز دارید که در ابتدا، از کیف پول شما کم می‌شود. در هر مرحله از بازی، 10 سوال از بین موضوعات مختلف از شما پرسیده می‌شود که پاسخ تمام آنها بین 4 تا 6 گزینه است. بعد از ورود به مسابقه، صفحه انتخاب موضوع برای شما به نمایش درمی‌آید که می‌توانید هر کدام را که مایل بودید انتخاب کرده و بازی کنید.

وقتی سوال برای شما نمایش داده شد، 10 ثانیه زمان دارید تا به آن پاسخ دهید و سکه دریافت کنید. هر چه شما پیشرفت کنید، سوالات نیز سخت تر می‌شوند. اما نگران نباشید، با بسته‌های کمکی استار می‌توانید یار کمکی در کنار خود داشته باشید.

اما اینجا آخر داستان نیست، در نوشته های بعدی بیشتر راجع به استار با هم صحبت خواهیم کرد.