امروز می‌خواهیم سراغ برخی از بازی های پرسش و پاسخ جهانی برویم و ببینیم چه چیزی در این بازی ها نهفته است که توانسته‌اند تا این حد نظر مخاطبانشان را به خود جذب کنند. برخی از این بازی ها عبارتند از: Quiz up جذاب و معروف، HQ و Trivia Crack.

Quiz up

Quiz up یک بازی پرسش و پاسخ دو نفره است که در آن، شما و حریفتان به سوالات مشخصی پاسخ می‌دهید و آن کسی که بیشترین تعداد پاسخ صحیح را در کمترین زمان داشته باشد، برنده مسابقه خواهد بود. Quiz up فقط درباره اطلاعات عمومی نیست و شامل شاخه ها و زیر شاخه های زیادی می‌شود. مثلا اگر اطلاعات خوبی در زمینه سریال Game of thrones دارید و می‌خواهید در این زمینه بازی کنید، پس درنگ نکنید و از قسمت فیلم و سریال، سریال Game of thrones را انتخاب کنید.

HQ

HQ، یکی از بازی های جذاب و پر سر و صدای پرسش و پاسخ است که در ابتدا فقط برای دستگاه های iOS طراحی و ساخته شده بود ولی اکنون مدتی است که نسخه اندرویدی آن نیز منتشر شده و با استقبال خوب کاربران مواجه شده است. در HQ بطور معمول به هر بازی 2000 دلار تعلق می‌گیرد.چنانچه بازی چند برنده داشته باشد، مبلغ بازی تقسیم شده و در بیشتر مواقع، برندگان حداکثر تا 100 دلار در یک مسابقه دریافت می‌کنند. کاربران می‌توانند برای دریافت جایزه نقدی، دو بار در روز به 12 سوال پاسخ دهند.

Trivia Crack

بازی Trivia Crack در اصل یک برنامه پرسش و پاسخ است که با استفاده از آن می توانید اطلاعات عمومی و دانش خود را افزایش دهید و دوستان خود را به چالش بکشانید. در بازی Trivia Crack می توانید دسته بندی ها و موضوعات مختلفی نظیر جغرافیا، تاریخ، هنر، علم و تکنولوژی، سرگرمی و ورزش را بیابید. همچنین می‌توانید در هر رده بندی و موضوع این بازی کاراکترهای مطابق با آن ها را انتخاب نمایید و میزان شانس خود را برای دادن پاسخ های صحیح افزایش دهید. این بازی یک بازی سرگرم کننده و مهیج است و با دارا بودن بیش از 90000 سوال به خوبی می تواند دانسته های شما را به چالش بکشاند.