آموزش و سرگرمی دو خط موازی هستند که هرجایی حرف از آموزش باشد سرگرمی رنگ می‌بازد و زمانی که سخن از سرگرمی و تفریح به میان آید، آموزش ارزش خود را از دست می‌دهد. آموزش و سرگرمی، دو مفهوم متفاوت هستند که اگر بشود در کنار هم قرار بگیرند، اتفاق خوبی در انتظار همگان خواهد بود. اتفاقی که شاید بتواند سیستم خشک و خطی آموزش در کشورمان را دگرگون کند. در این مطلب قصد داریم درباره آموزش بر بستر سرگرمی با شما سخن بگوییم، پس همراه ما باشید.

آموزش

آموزش، فرد را در راه رسیدن به یک وضعیت مطلوب یا کسب مهارت هدایت می کند.

وقتی فردی تحت آموزش قرار می‌گیرد، هدف اصلی نتایجی است که فرد باید به آن ها دست یابد. به محض این که برنامه ی آموزشی به پایان رسید فرد می‌تواند پاسخگو و بر طرف کننده‌ی این نیازها باشد.

شرکت ها معمولا برای آموزش کارکنان خود و همچنین ایجاد یکنواختی بین آن ها ، از برنامه های آموزشی استفاده می‌کنند. این کار برای شغل هایی که نیاز به مهارت های خاصی دارند، بسیار مفید واقع می‌شود. گرچه از طرفی دیگر، سر فصل آموزشی معمولا کاملا محدود است.

آموزش، فراهم آوردن شرایط و اوضاع و احوالی است که یادگیری را برای دانش آموزان و دانشجویان، در داخل و خارج مدرسه، آسان سازد.

آموزش

سرگرمی

سرگرمی نوعی فعالیت است که توجه و علاقه مخاطب را جلب می‌کند و شادی به همراه دارد. سرگرمی ممکن است ایده باشد یا فعالیتی که طی هزاران سال پیشرفت کرده است، خصوصاً در زمینه جلب توجه مخاطب. توجه افراد مختلف به چیز های متفاوت جلب می‌شود؛ چون هر فرد سلیقه مختص به خود را در زمینه سرگرمی دارد.

طبق آمارهای رسمی موجود در مرکز ملی بازی های رایانه ای، بیش از هشت میلیون نفر کودک گیمر در کشور داریم که روزانه 90 دقیقه مشغول بازی هستند و این تنها بخشی از جامعه را شامل می‌شود پس باید فکری به حال این شرایط کرد، درست است؟

سرگرمی

سرگرمی ها عموما باعث آرامش و گذراندن وقت می‌شوند که معمولا هدف یا نتیجه خاصی را برای انسان دربرندارد. اما باید توجه داشت که سرگرمی انواع مختلفی دارد و بازی یکی از آنها است. در دنیای امروز که تکنولوژی حرف اول را می‌زند، می‌توان براساس یک استراتژی خوب، یک بازی جذاب آموزشی داشت.

آموزش بر بستر سرگرمی

دیگر زمان آن رسیده است که عقاید خشک و یکنواخت درباره آموزش را کنار بگذاریم و این دو مقوله را با هم ترکیب کنیم و با علاقه و سرگرمی به آموزش بپردازیم. اما چطور؟

ماحصل تمام اتاق فکرها و خلاقیت های تیم جوان و استارتاپی ما، شد اپلیکیشن استار.

آموزش و سرگرمی در استار

همان طور که می‌دانید، استار یک بازی پرسش و پاسخ (تریویا) است که توسط یک تیم جوانِ استارتاپی اختراع شده است و قصد آن آموزش بر بستر سرگرمی است. نقطه تمایز استار اینجاست که همراه آموزش و سرگرمی می‌توانید کسب درآمد نیز داشته باشید. شما با انتخاب استار برای عزیزان و نوجوانان خود، علاوه بر سرگرم کردن آن‌ها، می‌توانید سطح دانش وی را ارتقاء داده و امکان درآمدزایی را نیز به وی هدیه دهید.

به اولین پلت فرم هوشمند پرسش و پاسخ با امکان درآمدزایی خوش آمدید.