همانطور که به یاد دارید در مطلبی راجع به سوشال گیم ها صحبت کردیم، اکنون قصد داریم به سوشال گیم ایرانی استار بپردازیم و ویژگی های این سوشال گیم را برای شما شرح دهیم.

سوشال گیم ها را می‌توان یک دنیای جدا از انواع مختلف بازی دانست. در این نوع بازی ها فقط با خودتان رقابت نمیکنید بلکه با تمام کاربران در رقابت هستید. همینطور یک پلتفرم برای صحبت با تمام کاربران یا دوستانتان وجود دارد.

سوشال گیمی به نام استار

این روزها بازار بازی های پرسش و پاسخ داغ است، ولی حتما تفاوت هایی بین این بازی ها وجود دارد. استار یک بازی پرسش و پاسخ با قابلیت های بسیاری است که می‌توان آن را اولین سوشال گیم ایرانی پرسش و پاسخ نامید.

می‌دانید که استار از بخش های مختلفی تشکیل شده است و هریک از این بخش ها جذابیت و کارایی مخصوص به خود را دارند، در یک قسمت می‌توانید در انواع مختلف موضوعات خود را بیازمایید. در بخش دیگری به 10 سوال از یک موضوع پاسخ دهید؛ اما در بخش دوئل می‌توانید با یک حریف رقابت کنید و در حین بازی با وی چت کنید.

در استار دو بخش وجود دارد به نام های چت گروهی و دوستان که در ادامه به توضیح آن ها می‌پردازیم.

چت گروهی

تمام کاربران استار در قسمت چت گروهی حضور دارند و می‌توانند با هم در ارتباط باشند؛ یعنی یک جامعه 40هزار نفری در یک پلتفرم می‌توانند باهم صحبت کنند، یکدیگر را به دوئل دعوت کنند و درباره بازی با یکدیگر مشورت کنند.

از طریق چت گروهی می‌توانید گستره دوستانتان را افزایش دهید. به لمس عکس آواتار هر کس، به می‌توانید به او درخواست دوستی دهید، با وی چت کنید و او را به دوئل دعوت کنید.

دوستان

هرکسی به شما درخواست دوستی داده باشد، در این قسمت دیده می‌شود و این شما هستید که تصمیم می‌گیرید درخواست دوستی کسی را قبول کنید یا آن را رد کنید. پس از این که درخواست دوستی دیگران را قبول کردید، آن ها به لیست دوستانتان افزوده خواهند شد و شما می‌توانید به راحتی با ایشنا چت کنید و یا دوئل جذابی را با آن ها شروع کنید و باهم رقابت و کل کل کنید.

استار را می‌توان اولین بازی پرسش و پاسخ با قابلیت شبکه های اجتماعی دانست.